Okulists – acu ārsts ir viens no profesionāļiem, kas būtu jāapmeklē reizi gadā. Īstenībā bērniem, piemēram, acu ārsts tiešām ir nepieciešams un pat ir skolas, kur speciālists var arī atbraukt uz izglītības vietu. Mēs visi, nenoliedzami, gribam, lai mūs pārbaudītu speciālists, kurš tad spēs ieraudzīt pat mazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļauj atrast novirzes pašā sākumā, tādējādi iespējams izbēgt no dažādām veselības novirzēm. Kā labāk sameklēt speciālistu un uz ko vērst savu uzmanību, centīsimies uzzināt tālāk rakstā. Vairāk var apskatīties uzņēmuma mājaslapā!

Kas tad var pārbaudīt acis?

Ir nepieciešama acu pārbaude un vajadzīgs acu ārsts, taču kāds tieši būs tas īstais? Mūsdienās klīnikā visbiežāk var sastapt vārdu oftalmologs un optometrists, bet vai tiešām šis jau ir tas pats? Šie abi speciālisti īsteno acu pārbaudi, turklāt tiem ir ārstējošās personas sertifikāts, taču atšķirība starp tiem ir. Optometrists pārbauda galvenās redzes funkcionēšanu, viņš var konstatēt tālredzību un tuvredzību, kā acis redz kopā, taču, ja tiks konstatēta jebkāda novirze no normas, kur jau svarīga ārstēšana, šajā gadījumā cilvēks tiks nosūtīts pie acu ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts būs tas speciālists, kas tad veic padziļinātu izmeklēšanu vai profilaksi. Bieži vien oftalmologs tiek dēvēts arī par okulistu. Ja klientam ir obligāta ārstēšana, attiecīgi kvalifikācijai ārsts veic medicīnisku vai jau ķirurgiska rakstura ārstēšanu. Turpretim, optiķis ir tas speciālists, kas izgatavo koriģējošās brilles jau pēc acu ārsta receptes. Protams, tagad jau ir populāra kvalifikācija optiķis-optometrists, kas jau var īstenot vienkāršotu acu pārbaudi, kā arī izveidot brilles.

Kur vai kā var meklēt redzes speciālistu?

Tad, kad ir nepieciešams acu ārsts, pirmais, kas ir jāsaprot – vajadzīga ārstēšana vai arī parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds ārsts vajadzīgs – oftalmologs vai optometrists. Optometrists izkontrolēs acu redzi, bet jau oftalmologs acu ārsts jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja var sajust, ka brilles kļuva diezgan vājas, var būt, ka tieši Jums varētu pietikt arī ar optometristu – optiķi, kurš spēs pārbaudīt redzi, kā arī sataisīt koriģējošās brilles. Jebkurā gadījumā, gan oftalmologs, gan optometrists ir mediciniskā persona un tiem jau ir jābūt kvalifikācijas sertifikātiem, ko var pārbaudīt. Nākamā lieta ir iegūt klientu atsauksmes konkrēti par ārstu. Nenoliedzami, vienmēr būs parocīgi, ja iespējams attālināti pieteikties uz vizīti, kā arī mājas lapā atrast izmaksas šim pakalpojumam. Acu redze ir un būs svarīga lieta, tādēļ tā ir jāuztic vienīgi kvalificētam speciālistam.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.