Vai tiešām, braucot ar mašīnu, Jums ir svarīga drošība, kā arī ērtums? Vienīgi gudri piemeklētas auto riepas spēs palīdzēt šo visu nodrošināt. Kad tiek izvēlētas riepas, svarīgs moments būs saprast, kādas riepas būtu vajadzīgas – vasaras vai ziemas riepas. Papildus sezonai, būs nozīmīgi ievērot to tad, kāds tieši ir pats auto un cilvēka braukšanas raksturs, kur tieši plānojat doties ar auto, pie tam to apstākli, cik tad liels ir budžets riepu pirkšanai(skatīt te – diski). Mēģināsim kopā aplūkot galvenos aspektus, priekš tam, lai saprastu, kā tad atrast piemērotākās riepas savam auto.

Pamata nosacījumi riepu izvēlē

Braukšanas drošību sekmē daudzi faktori. Kā viens no galvenajiem ir pārdomāta riepu izvēle. Lai nopirktu auto riepas, kas tiešām var nodrošināt drošu saķeri ar ceļa segumu, sakumā ir jānosaka to piemērotība sezonai, kāda ir. Konkrēti vasaras riepas tad ir domātas braukšanai, kad temperatūra ir no +7 grādiem. Tās ir izgatavotas no cietiem maisījumiem, tāpēc izceļas ar diezgan lielu nodilumizturību un drošu vadāmību. Taču aukstā temperatūrā šādi modeļi kļūst pārāk stīvi un nevar nodrošināt labu saķeri ar ceļa segumu. Ziemas riepas būs taisītas no mīkstiem maisījumiem, tāpēc šādas riepas notur braukšanas drošību aukstās temperatūrās. Šādu riepu protektors standartā tiek aprīkotas ar radzēm, kas palielina drošību, braucot pa sniegu un pat ledu. Un jau vissezonas auto riepas ir kompromisa risinājums, kas drošības ziņā nav tik labas, kā atbilstošajai sezonai domātās. Tās ir piemērotas tām valstīm, kur ziemas mēnešos gaisa temperatūra nav ļoti zema.
Vēl viens svarīgs faktors būs riepu protektora zīmējums. Riepas ar bez virziena rakstu būs vislētākās, līdz ar to tās ir samērā pieprasītas, taču viņas nenodrošina labu drošības līmeni. Lai varētu braukt pa dubļainiem ceļiem jau ir piemēroti varianti jau ar konkrēta virziena zīmējumu, kurš novirza netīrumus no riepu apakšas. Vislabāko saķeri, sevišķi nestabilos laikapstākļos, sekmē riepas jau ar asimetrisku zīmējumu, kas tieši varētu veicināt auto manevrēšanu. Der atcerēties, kad cena ir nozīmīgs moments. Kad tiek pirktas lētas auto riepas, būs taupīts tieši uz Jūsu pašu drošības. Tāpēc vislabāk piemeklēt kādu vidējās klases produktu. Ja nemaz nav skaidrs, kādas tad tieši auto riepas atlasīt, vislabāk doties tieši pie profesionāļiem, piemēram, jebkāda riepu noliktava strādā tikai ar profesionāļiem.

Riepu serviss vai, piemēram, online veikals, pie kā iegādāties auto riepas?

Tad, kad tiks skatītas riepas Rīgā vai arī citviet Latvijā, mēs savu atrašanu uzsākam online vidē. Tādēļ mūsdienīgs riepu serviss noteikti jau ir ar mājas lapu. Riepu maiņa visbiežāk notiek divas reizes gada laikā, būtu izcili, ja eksistē uz vietas arī riepu noliktava, kur turēt savas auto riepas līdz pienāk laiks tās mainīt. Nozīmīgi, kad veikala piedāvājumā būtu ne tikai auto riepas, bet, protams, arī riepu diski, kā arī var tikt sniegti dažādu veidu pakalpojumi, piemēram, ātra riepu montāža. Svarīgs moments, ja tiks pirktas jaunas riepas vai nomainītas uz savām konkrētajai sezonai atbilstošām, ir riepu balansēšana, tā kā citā gadījumā var nebūt droši braukt. Uzmanīgi izpētiet rekomendācijas, patlaban tiešsaistē jau var sameklēt visu, kas savukārt priekš Jums palīdzēs sameklēt īsto riepu garāžu. Svarīgi ir un būs profesionāli darbinieki, kas kā mainīs auto riepas, gan arī rekomendēs labākos variantus.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.