Lai palīdzētu slimniekiem labāk redzēt, izgudrotāji vienmēr mēģināja radīt daudzas ierīces – vienas lēcas binokli, ierīci ar palielināmo stikliņu uc. Da Vinci bija pirmais, kurš ierosināja redzes labošanai izmantot ierīci, kas sastāv no stikla un konteinera, kas piepildīts ar ūdeni.

Līdz 20. gs. vidum kontaktlēcas galvenā daļa bija organisks stikls. Ļoti neērti lietojams, tas izraisīja diskomfortu un sāpes acīs. Progress lēcu attīstībā notika 20.gadsimta sešdesmitajos gados. Tas notika, kad čehu ķīmiķis O.Vihterl kopā ar palīgu Limu atklāja iepriekš neredzētu polimēra hidro gelu – hidroksietil cietes metakrilātu, tam bija iezīmīgas neatkārtojamas mitruma absorbācijas iespējas, pie tam neaiztiekot savu ierasto veidolu. 70. gados pasaulslavenā uzņēmums Bausch&Lomb dabūja atļauju ražot visas lēcas acīm, kas taisītas, pamatojoties uz Vihterle un Lim tehnoloģijas, pie tam mūsdienās tas vēl labāk tiek pilnveidots. Pie tam tagad izpētes optiskās korekcijas nozarē netipinās uz vietas, konkrētā nozare visu laiku mainās.

Kontaktlēcu varianti

Uz šodienu tiek radīti ļoti daudzi varianti savādāku lēcu, kuras sniedz iespēju dzīvot ar dažādām redzes kaitēm. Arī eksistē lēcas acīm, kur valkāšana atšķiras pēc ilguma, kas arī ir viens no faktoriem, kas maina lēcas cenas. Tiek izlaistas viendienu lēcas, kuras tiek izvēlētas ceļojumiem pie tam tās ir uzticamas, tā kā tiek mazināts infekcijas drauds, taču šo kontaktlēcu cena būs lielāka nekā parastām un tās ir grūtāk izmantot iesācējiem. Kontaktlēcas internetā un parastā optikas salonā ir sastopamas arī tādas, kas paredzētas lietot 14 dienas. Bieži vien optikas klienti virza savu izvēli par labu tieši šīm lēcām, pie tam šim lēcām pastāv milzīgs izvēles variants, viegli izmantojams vizuālais izskats, lēcas cena ir videjā līmenī un ir vienkāršas valkāšanā, bet šajā gadījumā ir vajadzīgi lēcu konteineris. Un visbeidzot kontaktlēcas, kuras iespējams izmantot no 30 dienām pie tam citiem veidiem izmantošana var sasniegt gadu. Protams, iegādājoties šī tipa kontaktlēcas interneta iepirkšanās vietnē vai kur citur, būs patīkama tieši kontaktlēcu cena un vienkāršā nēsāšana, taču jāsaprot tāda lieta, ka šajā gadījumā svarīga būs glabāšana, tā kā ir liels acu iekaisuma drauds.

Lēcas internetā

Bez šaubām, atnākot pie lēmuma nēsāt kontaktlēcas, iesakam vispirms griezties pie acu ārsta, lai viņš nosaka precīzas dioptrijas un kādas lēcas ir ieteicamas konkrēti Jums, piem., mīkstās vai cietas utt. Ja ir uz rokas lēcu izraksts, tad bez bailēm pērciet kontaktlēcas tiešsaistē. Viennozīmīgi šis būs lētāks un pieņemamāks variants, pie tam var bez problēmām uz dīvāna atlaižoties nopirkt konkrētas lēcas, kuras gribat kā arī lēcas cena būs pieņemama.

Skatoties vietni, kas būs Jūsu lēcas interneta veikals, ir svarīgi pievērst uzmanību tādiem apstākļiem kā reputācija internetā, uz vietas pērkamo produkcijas pieejamība, lēcu veidi, vai ir saistītie produkti un tie ir pieejami, lēcu cenas lielums un veids kā samaksāt par preci. Ir ļoti svarīgi, priekš tam, lai, pērkot kontaktlēcas interneta veikalā, mājas lapā būtu pieejami apmācīti pārdevēji, kuri pārzina kontaktlēcas un var palīdzēt ar izvēli no kataloga, kā arī sniegt atbildi uz pircēja neskaidrībām. Izvēloties, kur iegādāties lēcas interneta veikalā, īpaša uzmanība jāvērš atsauksmju izpētei, kas ļaus izvēlēties piemērotu interneta veikalu, kas pārdod augstas kvalitātes, labu ražotāju kontaktlēcas acīm, kam ir darbības atļauja un nosūta preci laicīgi, kā arī vienojas ar pircēju kā par lēcu cenu, gan termiņiem.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *