Viena no labākajām Latvijas vizītkartēm pasaulē, noteikti ir meži. Vēl par Latvijas pazīšanās zīmēm varētu nosaukt jūru, tīrumus un, protams, zilos ūdeņus un skaisto dabu kopumā. Mūsu valstī meži pieder gan privātpersonām, gan juridiskām personām.

Personu darbības mežā un arī cirsmās, regulē Mežu likums. Mežu, cirsmu un jaunaudžu pārdošana kļūst pierasts nekustamā īpašuma darījumu veids Latvijā un citur pasaulē. Piedāvājumu pirkt mežu vai arī cirsmu nav maz, bez tam visi apgalvo, ka sniedz labāko vērtību. Bieži vien redzam sludinājumus gan par to, ka mežus pērk, gan arī mežu piedāvā. Kā neuzķerties uz neizdevīgiem darījumiem? Kas tad īsti sekmē mežu un, protams, cirsmu cenas Latvijā? Kādi ir kokvedēja pakalpojumi ?

Aspekti, kuri sekmē meža vērtību.

Viens no galvenajiem vērtību noteicošajiem faktoriem ir rentablitāte. Šis faktors ir ļoti svarīgs ne tikai tad, ja grasāties pārdot mežus valstij, bet arī privātpersonām. Koku kā arī augu tips, cērtamo koku kubatūra, būs svarīga tad, ja plānojat pārdot cirsmu. Ja vēlaties pārdot savu meža gabalu Valsts mežiem, tad viņu interesēs noteikti ir iegūt meža zemes, kas ir pēc iespējas tuvāk citiem valsts īpašumā esošiem mežiem. Meža vērtību obligāti ietekmēs arī ceļu tuvums tam, paša meža atrašanās vieta, grāvju stāvoklis, mežaudze un, protams, zemes auglība. Liela loma noteikti ir arī potenciālo klientu skaitam. Jo lielāks pircēju skaits, jo lielāka izdevība saņemt augstāku cenu piedāvājumu.

Cirsmu cena patlaban.

Jebkurš mežu zemes gabals ir atšķirīgs, pemēram, cirsmu pārdošanā, arī svarīgs ir pircēju daudzums. Informācija šajā nozarē izplatās ārkārtīgi strauji, tādējādi, nevajag uzķerties uz pirmā vilinošā piedāvājuma, jo varētu gadīties, ka klients zina, ka pašlaik ir vienīgais. Pirms pārdod meža cirsmu, tā ir jaizdasto, kas nozīmē, ka jāizmēra meža kubatūra m3. Par spīti tam, ka meža dokumentos jau ir norādīta visa šī informācija, jāzina, ka tā noteikti ir aptuvena nevis precīza. Pircēja cenas piedāvājumā ir arī mazliet tālejošāki iemesli, piemēram, pārdotās preces vērtība.

Meža un cirsmas cena Latvijā.

Noteicošā mežu vērtība noteikti ir tas, kādi koki aug mežā un kur tas atrodas. Mežu cena par hektāru var sasniegt pat astoņi tūkstoši eiro, taču tas ir īpaši vērtīgu apstākļu kombinācijā. Skuju koku meži ir visvērtīgākie, savukārt, zemākā vērtība noteikti ir jūras tuvumā esošajiem mežiem un cirsmām. Tā vērtēšanu varētu uzticēt gan privātiem profesionāļiem, gan Valsts Mežu Dienesta darbiniekiem. Mežu cenas mūsu valstī bieži tiek noteiktas vadoties uz Valsts Mežu Dienesta noteiktiem izcenojumiem.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *