Jumta konstrukcijas veidi vai arī pats jumta segums jau var būt tik daudzveidīgs, kad bieži vien maldina nepieredzējušos celtniekus tikai ar to daudzveidību. Skatoties, kādi tieši eksistē jumta konstrukcijas veidi, pašmāju būvniekam uzreiz būs grūti noteikt, kas tieši ir nepieciešams nākotnes mājas jumtam kā arī, ko tieši būtu labāk izvēlēties konkrētā variantā. Bez tam klienti vēlās, tomēr, lai jumts būtu ne vienīgi pievilcīgs, taču arī stiprs, drošs un atbilstošs jebkurām prasībām. Dizaina daudzpusība ļauj dizaineriem pielietot iztēli un realizēt jebkāda veida visneparastākos variantus.

Vairāk lasiet – https://freimans.com/lv/projektesana/

Kadi var būt cetniecības varianti jumtam?

Visbiežāk sastopamie ir tieši divslīpju un mansarda jumti, protams, pastāv pat vienas slīpnes vai arī maju četrslīpju jumti, kā arī dažnedažādu variantu savienojumi. Neparastu mājas konstrukciju jau var iegūt, kad jumta konstrukcija ir pavisam plakana, bet šeit vienmēr ir daudz kopšanas darbu, tādēļ, ka nokrišņiem nebūs aizplūšanas ceļu, kaut gan jumta uzstādīšana var būt ekonomiskākā. Bet ir arī tādi jumta konstrukcijas veidi, piemēram, kā piramīdas veida jumts, kurš līdzinās piramīdai. Šis variants bieži vien tiek izmantots piemēram, kā dekora jumta papildinājums. Kā vēl viens netradicionāls variants jumta izskatam būs asimetrisks jumts, kur raksturīga īsa mala kā arī gara otra jumta puse. Ir jāsaprot, jo jumta konstrukcija ir sarežģītāka, jo bez šaubām tā būs dārgāka. Tādēļ, ka tieši uz papildus jumta sastāvdaļām, ir nepieciešams un vēl, piemēram, papildus kopnes.

Jumta konstrukcija – kāds tieši tips tad ir labākais?

Domājot par kāda būs jumta konstrukcija, atklājas liels jumta segumu variantu piedāvājums kā arī daudzveidība. Jumta spāres, sijas vai jau pieņemsim koka kopnes, kāda tad ir pareizā izraudzīšanās? Sijas pielieto, lai balstītu spāres, bet tāda jumta uzlikšana aizņem daudz laika. Bet koka kopnes ir jau iepriekš sagatavota jumta konstrukcija. Kopnes atbalsts jau ir ārsienas vai iekšējas sienas, kas ir nesošās. Atšķirībā no jumta spāres, koka kopnes tiks atvestas tieši uz celtniecības vietu gatavas, līdz ar to tiks saglabāts laiks, ko tad aizņem juma uzstādīšana. Un tad jau iespējams vērsties klāt pie tādas lietas, piemēram, kā jumta siltināšana un beigt to nozīmīgo būvniecības daļu.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *