Jumta konstrukcijas veidi kā arī pats jumta segums jau var būt tik daudzveidīgs, ka bieži vien maldina celtniekus bez pieredzes tikai ar savu dažādību. Izskatot, kādi tad pastāv jumta konstrukcijas veidi, neprofesionālam momentā jau ir neiespējami noteikt, kas konkrēti būs vajadzīgs plānotajam mājas jumtam kā arī, ko būs lietderīgi pielietot konkrētā situācijā.

Bez tam cilvēki vēlās, protams, lai jumts ir ne vien glīts, bet, protams, arī spēcīgs, drošs un atbilstošs visām normām. Dizaina daudzveidība ļauj dizaineriem likt lietā fantāziju un realizēt jebkāda veida visneparastākos projektus.

Ieskaties – https://freimans.com/lv/jumta-konstrukcijas/

Paša jumta konstrukcija

Jumta forma, kuru visbiežāk mēs pamanam sev apkārt ir divslīpju jumts, tas atšķiras tieši ar praktisku izmantošanu, vienkāršu uzlikšanu un tāda jumtam piemērots jebkura veida jumta segums mājai. Populārs mūsdienās ir mansarda jumts, šeit ir 4 plaknes uz katru mājas pusi pa divām. Dotais veids ir tik populārs, tā kā tiek iegūta vēl viena papildus telpa. Saimniecības ēkām parasti izmantota jumta konstrukcija būs vienas slīpnes, taču to neizmanto lielām ēkām. Amizanta un ļoti sarežģīta konstrukcija būs četrslīpju jumts. Plakanajam jumtam ir darbietilpīga kopšana, taču vienkārša jumta uzstādīšana. Jumts reizēm pieļauj dažādu variantu apvienošanu, tādējādi padarot objektu interesantu un vēl neatkārtojamu.

Ir daudz dažnedažādu konstrukciju veidu, kuri atšķiras pēc jumta veida vai pēc tā kāds būs jumta segums, vai arī kā notiks jau jumta siltināšana. Visbiežāk izvēlās tieši jumta spāres, taču šis izvēles variants jau ir pieņemams reizēs, brīdī, kad notiek jumta uzstādīšana ēkai līdz 6 metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres būs uzstādītas tikai uz objekta, šis process aizņem tiešām ilgu laiku un ir vajadzīga profesionālu klātbūtne. Savukārt jumta kopnes jau tiek izgatavotas rūpnīcā un tad jau tiek atvestas uz objektu gatavā veidā. Tādējādi jumta uzstādīšana ir vienkāršs un ātrs process. Koka kopnes var tikt izmantotas ne vienīgi dzīvojamo māju celtniecībā, bet, protams, arī lielu ēku vai angāru jumta uzstādīšanā.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *