Ja tiek plānota mājas celtniecība vai jau esošās renovācja, nedrīkst aizmirst par pievadu un komunikācijsistēmu tehniskā stāvokļa novērtējumu. Atsevišķi komunikāciju veidi, piemēram ūdens un kanalizācija, ir ierakti zemē, attiecīgi, ja gadās kādas problēmas, tad to novēršana ir sarežģītāka. Kanalizācija ir viena no galvenajām komunikācijām, kas jāizbūvē jebkurā mājoklī. Ir iespējams izvēlēties starp dažāda veida kanalizācijas un notekūdeņu apsaimniekošanas iekārtu uzstādīšanu.

Uzzini vairāk – http://www.bio-kanalizacijas.lv/biologiskas-attirisanas-iekartas/

GRUNTSŪDEŅU LOMA KANALIZĀCIJAS SISTĒMAS IZVEIDĒ.
Bio kanalizācijas gala produkts ir tehniskais ūdens, kas ir attīrīts un to var droši izmantot otrreiz, piemēram, dārza laistīšanā vai kādam citam mērķim. Bioloģiskā attīrīšanas iekārta ir parocīga ne tikai tādēļ, ka veic notekūdeņu pārstrādi, bet arī tādēļ, bioloģisko attīrīšanas iekārtu apkope neprasa lielus ieguldījumus un jāveic tikai dažas reizes gadā. Pirms savā īpašumā izlemjat par labu septiķu ierakšanai zemē, ir jāsaprot vai to ļauj pašvaldības saistošie noteikumi un kādas opcijas tiek piedāvātas. Ja ir iespējams pieslēgties centrālajam kanalizācijas tīklam, tad lieliski, taču tālāk visu nosaka tas, cik tālu atrodas centralizētais kanalizācijas vads (ideālā gadījumā 200 metri) un vai šī pieslēguma caurule netraucēs citu komunikāciju sniedzēju pieslēgumiem. Lauku rajonos ar to ir sarežģītāk un jālemj par septiķa vai bio kanalizācijas izveidi savā īpašumā.

BIO KANALIZĀCIJAS PIESLĒGŠANAS NOSACĪJUMI.
Ja jūsu apdzīvotaā vietā ir zems gruntsūdeņu līenis, tad septiķa ierakšanai zemē nav nekādu šķēršļu. Ja jūsu apdzīvotajā vietā ir augsts gruntsūdeņu lielums, tad bioloģiskā attīrīšanas iekārta ir labākais risinājums. Daudzi vēlas zināt, kāda ir atšķirība. Pirms sniedzam atbildi, jāpiemin, ka katram īpašuma un projekta veidam piemērota kanalizācijas sistēma ir jāizplāno laikus. Septiķiem ir divi vai trīs rezervuāri, kuros notiek visa ūdens un blakusproduktu uzgabāšana. Pirmajā rezervuārā nonāk ikdienas sadzīves notekūdeņi ar visu saturu, kas tālāk notek otrajā tvertnē. Septiķu tīrīšanu veic asenizācijas pakalpojumu sniedzēji. Šāds risinājums ir lieliski piemērots nelielām privātmājām vai vasarnīcām. Septiķis jātīra ne ne retāk kā reizi gadā, jo septiķa saturs ir kaitīgs apkārtējai videi. Savukārt bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās dzīvo baktērijas, kas pārtiek no notekūdeņos esošajām organiskajām vielām, tādējādi to attīrot un padarot lietojamu atkārtoti.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.