Totalizators no visiem azartspēļu veidiem būtībā ir “visnevainīgākā” spēle (protams, tam ir arī savi īleni). Ja lielākoties azartspēles tiek aizliegtas izplatīt sabiedriskās vietās, tad totalizatoru drīkst rīkot publiskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku, izņemot, protams, bērnu iestādes un pasākumus.
Totalizators var būt ierīkots dažādu derību slēgšanai, veikalos (izņemot bērnu preču), bāros, dzelzceļa stacijās, lidostās un citur, kur tam tiek piešķirta noslēgta telpa. Īsiem vārdiem raksturojot, totalizators ir naudas pelnīšanas veids, kur spēlmanis liek likmes kādā noteiktā sfērā. Visbiežāk tas ir par sporta spēlēm vai zirgu skriešanās sacensībām.
Latvijas Republikā ir pieņemti likumi, kas regulē azartspēles. Tajos arī noteikts, ka totalizators ir azartspēle, kuras laikā dalībnieks iemaksā sev vēlamu naudas summu, un laimests ir atkarīgs no spēles uzstādītā koeficienta, uzrādītās sporta prognozes rezultāta un iemaksāto likmju kopsummas. Latvijā oficiāli ir atļautas azartspēles, kas sevī ietver: spēļu automātus (video spēļu automāti, auglīšu spēles un citas), ruleti, kāršu spēles (pokers, blekdžeks un citas), kauliņu spēles (craps), dažādas derības, totalizatora spēli, bingo un likmju veikšanu pa telefonu. Jebkuras azartspēles, tajā skaitā totalizators, tiek pārraudzītas un drošību garantē Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija.
Taču drošība jau nenozīmē, ka jūs esat pasargāts no apkrāpšanas un no milzīgas naudas summas zaudēšanas. Totalizatora naudas peļņas bizness ir milzīgs, un tam ir tendence aizvien vairāk paplašināties, ieraujot savās ķetnās aizvien vairāk laimes meklētāju. Šad tad jau laime atnāk arī totalizatorā, taču jāņem vērā, ka totalizatorā ir arī savas ēnas puses.
Piemēram, zinot to, kādas likmes tiek liktas uz konkrēto komandu vai spēlētāju, var gadīties, ka tiek uzpirkti spēlētāji, tiesneši, pretinieku komandu spēlētāji, jo kā zināms, arī pašu spēlētāju un tiesnešu vidū ir cilvēki, kuri spēlē totalizatoru likmes. Šādā veidā viņi ietekmē spēli un iegūst papildu finansiālos līdzekļus. Vēl viens no totalizatoru riskiem ir atkarības izraisīšana un lieli finanšu zaudējumi. Spēļu totalizatori ir bieži vien sastopami bāros un izklaides iestādēs. Derētu atcerēties, ka nebūs prātīga doma veikt likmes alkoholisku dzērienu ietekmē. Tad bieži vien spēlmanim jūra ir līdz potītēm un viņš riskē bez apdoma. Taču totalizatoru biznesa organizatori kafejnīcas un bārus uzskata par teju vai veiksmes talismanu, tāpēc ievieš totalizatorus iestādēs, kur tiek pārdots alkohols. Alkohola ietekme arī ir viens no iemesliem, kāpēc kazino iestādēs cilvēkiem, kuri ilgstoši spēlē automātus, piedāvā bezmaksas dzērienus. Tāpēc iesakām cilvēkam izdomāt – ja vēlies tikai iedzert, tad netērē laiku totalizatorā un otrādāk!