Vai, braucot ar auto, Jums ir svarīga drošība, kā arī komforts? Vienīgi gudri izvēlētas auto riepas spēs palīdzēt to visu sekmēt. Kad tiek izvēlētas auto riepas, būtisks moments ir saprast, kādas auto riepas tomēr ir vajadzīgas – vasaras vai ziemas riepas. Vēl klāt sezonai, būtu svarīgi ņemt vērā to, kāds tieši ir auto un vēl Jūsu braukšanas iemaņas, kur domājat doties ar auto, pie tam to apstākli, cik ļoti ievērojams jau ir budžets auto riepu pirkšanai. Kopā mēģināsim aplūkot galvenos aspektus, priekš tam, lai zinātu, kā labāk atlasīt piemērotākās riepas savam auto.

Parametri, kas tieši jāskatās, izvēloties riepas

Pats galvenais pirms tam kā pasūtīt auto riepas, būs izlasīt mašīnas lietošanas instrukciju. Tieši šeit ražotājs atspoguļo visas svarīgas riepu specifikācijas, kas būtiski paātrinās Jūsu meklēšanu. Ja lietošanas dokumenti nebūs pieejami, var apskatīties tos modeļus, kuri ir pārdošanā. Bieži vien tiek skatītas diezgan lētas riepas, tajā pat brīdī ieteicams apskatīties vidējā segmenta eksemplārus. Šeit runa iet par drošību, labāk pasūtīt pārbaudītas auto riepas. Ražotāji piedāvā kā vasaras, tā sunfull ziemas riepas un vissezonas variantus. Īsto riepu atrašana piemērotu gadalaikam ļauj pievarēt jebkādus laikapstākļus – sniegu, lietu, salu vai arī karstu asfaltu. Pašas ziemas riepas jau ir ļoti mīkstas, kā arī elastīgas, tādēļ zemā temperatūrā tās nekļūst cietas kā arī ļoti trauslas. Auto riepu protektoros ir daudz palielu šķērsenisko rievu, kuras noņem sniegu un vēl šļakatas. Vasaras riepām jau ir raksturīgs blīvs savienojums un arī izturība, arī saskaroties ar svelmainu asfalta ceļu. Savukārt vissezonas riepas diezgan augstās temperatūrās pārāk ātri nolietojas, bet, kad tomēr ir samērā zema temperatūra, šīs auto riepas paliek ļoti cietas un trauslas. Labākā temperatūra pilnas sezonas riepu izmantošanai ir no 0 līdz +15 °C. Protektora zīmējums tieši ietekmē automašīnas manevrētspēju un vadāmību uz konkrēta ceļa seguma, noteiktā klimatā vai laikapstākļos. Gareniskie bloki rakstā mazina pretestību, samazina troksni kā arī padara vadīšanu stabilu. Riepas, kurām ir raksti tieši ar diezgan dziļām un arī platām šķērsveida rievām, ūdens un netīrumi labāk tiek atgrūsti no riepām. Ja parādās neskaidrības auto riepu atrašanā, vislabāk doties pie profesionāļiem.

Kurā vietā ir laba riepu noliktava?

Tad, kad būs meklēta riepu noliktava vai riepu serviss, ir pāris nianses, kurām vajadzīgs pievērst pašu uzmanību. Nemaz nav nozīmīgi, vai arī būs Jums nepieciešamas pavisam jaunas riepas vai lietotas, pirmais, ir jāraugās klientu rekomendācijas. Moderna riepu noliktava būs jau ar mājas lapu, kā arī katrā ziņā būs iespēja atrast atsauksmes kā arī sūdzības tieš‬i par darbinieku darbu. Vēl kāda svarīga lieta būs pakalpojumu piedāvājums – svarīgi ir, lai šī nav tikai riepu garāža, bet var tikt piedāvāta arī riepu montāža. Tas jau ir parocīgi un laika ziņā ekonomiskāk. Gadījumā ja tiek piedāvātas pavisam jaunas riepas, vislabāk ir, ja atrodami arī lietie diski. Ja tāda veida riepu garāža ir arī autoserviss vienlaicīgi, jābūt tāda veida pakalpojumam, kā riepu balansēšana. Autoservisam vajadzētu būt sakoptam pie tam strādājošajam personālam atsaucīgam. Ja Jums interesē riepu ražotāji, labā autoservisā uzreiz sniegs pilnu informāciju par šiem. Nav īsti nozīmīgi vajadzīgas pavisam jaunas auto riepas, vai jau mazlietotas, profesionāli darbinieki uzreiz spēs dot padomus, lai braukšana ir bez starpgadījumiem kā arī ērta.

Categories: Bez tēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.